Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 18:44:32


Všetky časy sú v GMT + 2 hodiny




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Konštrucia sklopných terčov
PoslaťNapísal: Štv 11. Mar 2010 10:38:41 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 20. Feb 2010 9:39:06
Príspevky: 118
Bydlisko: Tomášov - TEAM DHZ Podunajské Biskupice
Ahojte nakolko ten rok by mal byt jednotny v ZSHL co sa tyka tercov. Otvaram tuto diskusiu ohladom konstrukcie tercov a casomier popripade infra zavor bez ktorych sa tento rok nezaobideme. Ako vieme nie vsetky DHZ tky vlastnia vlastne terce a predpokladam, ze by si niektori chceli vyrobit svoje. Ak by ste mali nejake otazky sem s nimi samozrejme aj napady.

Chcem spomenut jednu vec, ktora sa pouziva v Cechach na testovanie tercov.

Tester sa pouziva nasledovne:
- spodny srob se nastaví tak , aby sa uderka dotykala vyklopneho valce a nosna paka bola zvisle subezna s plochou terca
- paka sa otoci do horizontalnej polohy a zaisti sa
- nasleduje skuska uvolnenim poistky - 3x
- ani jeden pokus nemoze vyklopit valec (zavazie ) , to znamena zopnut terc

Kolko krat sme sa uz stretli s tym, ze stacilo trafit do niektoreho rohu terca a terc bol zrazeny mozno tymto pristrojom by sme sa vyhli zbytocnym hadkam o spravnosti tercov. Skusim nieco vyrobit doma a otestovat o aku silu ide. Prikladam foto testera.


Prílohy:
tester.jpg
tester.jpg [ 19.17 KiB | Zobrazené 17466 krát ]
Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Str 26. Máj 2010 15:57:53 

Registrovaný: Str 03. Mar 2010 21:02:51
Príspevky: 120
Bydlisko: Voderady
Páni dajte radu. Vidim tu skušaci prpravok ale nejak mi tam chybaju udaje. Tak mi poradte na kolko kilov mate nadstavene terce. Skusate to s pružinovou vahou?


Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Jún 2010 10:49:38 

Registrovaný: Pia 02. Apr 2010 20:24:51
Príspevky: 8
Bydlisko: Voderady
dino to co mas na tom nacrte je skuska narazom a Miro mal na mysli skusku tahom.my sme to skusali tak,ze sme rybarsku pruzinovu vahu zahakli o sklopku a pomalicky tahali az kym nepovolila dali sme utok na 3 kg a to bolo stasne malicko tak sme dali 4kg a zda sa nam to malo mohli by to oskusat viaceri a mali by sme si dat nejaku normu Takze skusajte aby sme sa mohli dohodnut a mali to vsetci jednako nastavene uz pred prvym kolom


Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Jún 2010 12:50:26 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 20. Feb 2010 9:39:06
Príspevky: 118
Bydlisko: Tomášov - TEAM DHZ Podunajské Biskupice
Sevas cez vikend dokoncim to cudo a odskusam to. Ide nam hlavne o to, ze tento tester ma sluzit nie na testovanie sili, ale vychylenie sulca, alebo daneho predmetu, bez toho, aby doslo k zapnutiu casomieri. Ked to bude hotove hodim sem obrazok aj s komentom testovania.

K tomu k Mirovmu napadu nie je to zla myslienka, len je velmi tazke zarucit, aby sili v tahu boli na kazdom terci rovnake. Najlepsie by bolo, keby liga mala svoje vlastne terce a tym padom by boli podmienky vsade rovnake.


Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Jún 2010 17:04:56 

Registrovaný: Str 03. Mar 2010 21:02:51
Príspevky: 120
Bydlisko: Voderady
dino ja si myslim ze tie odchilky by neboli az take velke. Pri nadstavovani sme mali dost kvalitnu rybarsku vahu (s budíkom) a pri mnohonasobnom opakovani sa sklopky odtrhli pri presne rovnakej vahe. Včera mi konecne chalanisko priniesol krabicu s displayom a pytal som sa ho na kolko maju nadstavene terče oni a ze na 4 kila na normalne sutaze a na ligove (SMHL)5 kg.
Mimochodom funguje skvele-je stavana na 2 zakladne (2 pary fotobuniek) a aj s osvetlenim diery na nočne sutaze. Bez velkeho displaya. Taku istu ma Polny Kesov. Cena požičania 35 eur.
Tak dajte vediet na kolko tie sklopky nadstavime.


Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob 05. Jún 2010 10:26:29 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 20. Feb 2010 9:39:06
Príspevky: 118
Bydlisko: Tomášov - TEAM DHZ Podunajské Biskupice
Ahoj Mirec,
rozmyslal som nad tercami a dospel som k zaveru, ze najjednoduchsie riesenie by bolo, keby sme nakupili rovnake dverove magnety, ktore by si jednotlive druzstva, ktore vlastnia terce namontovali. Jednoduchsie riesenie nevidim nakolko sa dverove magnety vyrabaju roznych silovych prevedeniach od 1-2 kg, 2-3 kg, 3-4 kg, 5-6 kg. Ak by suhlasilo vedenie ZSHL mohol by som kupit 6-7 parov magnetov cena sa pohybuje okolo 2-4 Eur za par. V tom pripade by sme mali vsetci rovnake podmienky, lebo nezalezi na systeme sklopiek ten magnet vyvija vzdy rovnaku silu. Este mame dva tyzdne do zahajenia ligy takze by sme potrebovali promtnejsie reakcie od jednotlivych teamov.

Prikladam ilustracny obrazok dveroveho magnetu, len sa musime dohodnut na sile magnetu.


Prílohy:
magnet.gif
magnet.gif [ 15.46 KiB | Zobrazené 17335 krát ]
Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob 05. Jún 2010 14:34:21 

Registrovaný: Str 03. Mar 2010 21:02:51
Príspevky: 120
Bydlisko: Voderady
Myslienka nieje zla, ale nabytkove magnety sa nam neosvedcili skrz ich ich plastove prevedenie. Ja som pouzil magnety z CD napalovacky alebo co to bolo a tie su take silne ze som tam musel dat stelovaci srobik. Ale to je vedlajsie. Moj nazor je že by sme mali vymyslet prípravok alebo váhu jednotnu pre celu ligu a prevedenie terca nech si robi kazdy ako chce. Ved dolezita je jednotnost tvrdosti tercov. Pred kazdou sutazou by boli terce odskusane tym pripravkom a nadstavene na nejaku hodnotu. A suhlasim ze by sa mohol k tejto teme vyjadrit aj niekto iny.
A este som zabudol- s tym ze tie magnety vyvinu rovnaku silu sa mylis. Zalezi na vyskovom umiestneni. Cim by bol vyššie tym musiš vyvynut vačšiu silu na dieru- sila na páku. Takže každy by musel mat ten magnet v rovnakej vyške od diery a niekto by možno musel prerabat aj cele terče.


Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv 17. Feb 2011 16:42:07 

Registrovaný: Sob 20. Mar 2010 12:36:07
Príspevky: 100
inšpirácia zo superpoharu


Prílohy:
P1000232.JPG
P1000232.JPG [ 51.15 KiB | Zobrazené 17204 krát ]
P1000228.JPG
P1000228.JPG [ 60.84 KiB | Zobrazené 17204 krát ]
Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia 18. Feb 2011 18:33:59 

Registrovaný: Sob 27. Feb 2010 11:45:59
Príspevky: 71
Bydlisko: Zeleneč
bobino-dhz_pata píše:
inšpirácia zo superpoharu


no bohusi a ja som ta skoro presvedcil ze na superpohary boli padacie ale aj ja som mal pravdu,vedel som ze tie terce ostavali ale nie dole ale hore :D a musel tam byt clovek ktory ich nedaval hore ele dole :lol:


Hore
Offline Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob 19. Feb 2011 12:03:49 

Registrovaný: Sob 20. Mar 2010 12:36:07
Príspevky: 100
no ved hned jak som došol domov som to musel pozret :D nedalo mi to


Hore
Offline Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 2 hodiny


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Slovenský preklad.