Aktuálny čas je Ned 28. Apr 2024 16:31:42


Všetky časy sú v GMT + 2 hodiny




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 12:52:51 

Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 7:35:29
Príspevky: 8
Neuvažovali ste nad tým že nástrekové terče by mohli výsledky viac zamiešať a pre prudárov by to bolo zaujímavejšie ?
Je rozdiel trafiť do tej dierky ako trafiť niečo s rozmermi 50x50 . ako som pozeral veľa súťažiacich by sa nezmestilo ani do 60 sec , nakoľko by mali naplniť aspoň 5 litrov vody z takej vzdialenosti ako sa dostali s prúdnicami .
Citlivosť terčov je niekde dané ?ako som videl stačí len silno trafiť terč a je koniec .


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 12:54:01 

Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 7:35:29
Príspevky: 8
sorry...........nechcel som novú tému založiť , len tak napísať do diskuz. :o :roll: :oops:


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 13:36:42 

Registrovaný: Sob 27. Feb 2010 12:08:13
Príspevky: 127
ja by som bol za, je to super nápad


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 13:50:48 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 20. Feb 2010 9:39:06
Príspevky: 118
Bydlisko: Tomášov - TEAM DHZ Podunajské Biskupice
Ja by som to popisal nasledovne "vela ludi vela chuti" urcite nastrekove terce dokazu poriadne zamiesat poradie. Mozno si mohol aj sam vidiet, ze aj ta pruzinka, alebo magnet staci na to, aby ovplyvnili vysledok. Vela druzstiev ma obrovske prestreky niekedy aj 1 ci 2 sek. a to uz pri sklopnych tercoch robi svoje. A ci dat ci nie do ligy nastrekove terce k tomu sa neviem vyjadrit ja nakolko vsetky pravidla boli odsuhlasene na ligovej schodzi. Polozme si otazku kolko sutazi sa v dnesnej dobe beha na nastrekove terce? Co viem tak velmi malo a potom jedine na postupovych kolach ci majstrovstvach slovenska su povinne. Do dnes behaju profesionali na nastrekove terce a na 3B cka.


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 13:53:48 

Registrovaný: Sob 20. Feb 2010 14:13:20
Príspevky: 26
Pišta, ja si myslím že si videl trochu rozmazane. Tie terče boli silové okolo tej dierky môžeš striekať aj dva dni a tak silno ako len vládzeš. Hlavné je sa trafiť však chalani prúdari. :lol:


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 14:37:14 

Registrovaný: Sob 20. Mar 2010 12:36:07
Príspevky: 100
presne tak, určite to nepisal prudar, ze sa staci trafit do tercu a nie do dierky... nech si to skusi z dialky ci to je take jednoduche, urcite nie... ja som prudar a mozem to potvrdit... a co k tym nastrekom? Dino to napisal presne...takze suhlasim s nim a myslim,ze to netreba dalej rozoberat.


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2010 18:14:24 

Registrovaný: Pon 08. Mar 2010 14:55:22
Príspevky: 19
ked teraz vidis ze by sa vela druzstiev nedostalo ani do 60s tak sa mylis na nastreky treba behat inak a natrenovat kedy dat treba vodu aby prudari dobehli...teraz je to o tom ze kazdy musi ist nadoraz a naplno a velmi sa mylis ze sklopku staci len terč trafit do tej "dierky" sa musis trafit a spravi to dost ked sa netrafis a ak by boli nastreky tak na kazdej sutazi to alebo na kazdej sklopky nie striedavo ako to bolo po minule roky....ale ja určite za sklopky je to rychlejsie,lepsie casy,a nakolko som prudar mam to tam vpredu zaujimave dost aj bez nastrekov


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Uto 29. Jún 2010 8:15:18 

Registrovaný: Uto 29. Jún 2010 8:05:53
Príspevky: 5
Tak o tom ani neuvažujte. To by bol pre vás krok spať.
U nás v SEHL sa behá na nástreky a keď ide družstvo od nás niekde inde na súťaž tak má problémy so sklopkama. Ono to je úplne iná technika striekania. A ešte niečo k nástrekom sú trate kde fúka vietor a pri nástrekoch je to podstatne horšie. Môžeš byť ako chceš dobrý keď začne práve tebe fúkať tak si hotový. A potom ešte aj tie terče!!!! To tu nebudem radšej rozobierať. A to viem o čom píšem. Tak radšej to nechajte tak ako máte veď asi len jediná liga na slovensku a to SEHL sa behá na nástrek.


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Ned 11. Júl 2010 2:11:41 

Registrovaný: Pia 02. Apr 2010 20:24:51
Príspevky: 8
Bydlisko: Voderady
sklopne lebo nastrekove to to je jedno aj tak ich ma kazdy inac nadstavene viem ze dnes nase baby vyhrali vdaka makkym tercom ale o com to je?sme sa bavili o nejakej zhodnosti tercov myslim ze 4 kila a ne pol kila jak neska potom to tam lieta siky_miky ze babenka si trafi plech a cas jej zastavi a svetlo nesvieti a nam zas svieti a cas ide dalej mal by si si to troska skontrolovat Dino a este sa nam nepacilo jak sa to riesilo 30 ludi videlo ze svieti 10 ze nie.a to smiesne hlasovanie ja by som tiez hlasoval proti keby mi islo o body.toto iste sa stalo minuly tyzden nasim babam v Zelenci a "museli "opakovat a nie zeked chcete tak chodte ale bez naroku na umiestnenie.naco by sme asi utekali si robite srandu nie?a supnite sem to video chceli by sme si to pozret "den blbec


Hore
Offline Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: terče
PoslaťNapísal: Ned 11. Júl 2010 9:01:30 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 20. Feb 2010 9:39:06
Príspevky: 118
Bydlisko: Tomášov - TEAM DHZ Podunajské Biskupice
1.Divaci su tam neni koli rozhodovaniu na to je tam hlavny rozhodca
2.Ze Vam ciarovi rozhodca zdvihol zastavku, ze mate zostrelene terce to je uz jeho problem bol to clen oraganizacnehoho druzstva. A nic takeho pravidlach nie je on sleduje, iba preslapi nie zrazenie tercov.
3.Makke ci tvrde to je podla mna uplne jedno niektore druzstva maju s nimi aj tak problem.
4.30 ludi - 10 ludi to mna nezaujima. Ludia co stali oproti tercom jasne videli priznam sa, ze ja som pri niektorich utokoch z boku nezaregistroval zasvietenie tercu, lebo z uhla to bolo velmi tazko viditelne. Ja som nebol hlavnym rozhodcom ste v lige vybor to zdovodnil tak, ako zdovodnil.
5.Ako si mal moznost vidiet bolo ostre slnko, ako prudar svihol s prudnicou tak vytvoril clonu, ktora zapricinila zablisknutie toho cerveneho plexiskla na svetle terca. To svetlo sa fyzicky nemohlo zapnut
6.Videa striha Duro tak dufam, ze coskoro ho tu uverejni, aby sme ukoncili tuto diskusiu, aby ste sa aj Vy sami presvedcili o tom, ze bolo regulerne rozhodnute.

K tercom
Ako som uz hovoril prikladam aj obrazok mechanizmu tercov. Pruzina oznacena s cervenou sipkou tlaci na sklopnu cast tercov. Hocijake strelenie mimo terca nemoze vychylit sklopnu cast!!! Spinanie je zabezpecene dvojpolovym spinacom, ktori ma vsebe zabudovane dva NO ( spinacie ) kontakty. Pre vysvetlenie spina naraz svetlo aj casomieru. To znamena, ze nie je mozne, aby doslo k zapnutiu svetla bez toho, aby sa casomiera zastavila. Packa oznacena bielou sipkou sa musi vychilit, aby doslo k jej zopnutiu. Terce su zabezpecene s relatkami, ktore drzia kontakt po zopnuti. Kontakty je mozne rozopnut, iba s resetovacim tlacitkom pustenie kontaktu relatka nepripada do uvahy!!!


Prílohy:
spinac.jpg
spinac.jpg [ 12.11 KiB | Zobrazené 11183 krát ]
terc.jpg
terc.jpg [ 33.74 KiB | Zobrazené 11183 krát ]
Hore
Offline Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 2 hodiny


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Slovenský preklad.